Opis

9 czerwca 2017

Koncert „The New Warsaw Trio” zabierze nas w gwiezdną podróż, która odbędzie się na dwóch płaszczyznach. Pierwsza z nich to wizualna wędrówka po najodleglejszych galaktykach, zakamarkach wszechświata, ale także plantach sąsiadujących z Ziemią. Druga, to płaszczyzna muzyczna, w której gwiazdorska obsada kompozytorów i ich najbardziej spektakularne utwory w genialnej interpretacji tria, które niczym kameleon zmienia emocje w barwy, a utwory w historie pełne głębi i treści.

The New Warsaw Trio tworzą trzej młodzi, niezwykle utalentowani instrumentaliści, laureaci prestiżowych nagród na konkursach muzycznych w Polsce i za granicą. Zespół powstał w 2012 roku zaś inspiracją do podjęcia współpracy było zamiłowanie do muzyki Richarda Galliano, Astora Piazzolli oraz szeroko pojętej muzyki jazzowej. Zestawienie brzmienia akordeonu, kontrabasu i klarnetu pozwala muzykom tworzyć wspaniałe smooth-jazzowe nastroje, bogate w niezwykle ciekawe improwizacje, które z powodzeniem prezentują zarówno w klubach jazzowych jak i w dużych salach koncertowych. Repertuar zespołu obejmuje standardy jazzowe, utwory Richarda Galliano, Astora Piazzolli, Andre Astiera, Arta Van Damma oraz kompozycje własne, zyskujące szczególne uznanie publiczności. Program koncertów festiwalu La Folle Journée 2013 wypełniły utwory kompozytorów ściśle związanych z kulturą francuską, m.in.: Henri Betti, Hubert Giraud, Georges Moustaki.

W programie:

Richard Galliano – Tango pour Cloude
Astor Piazzola – Le Grand Tango
Edward Grieg – Per Gynt uwertura
Richard Galliano – French Touch
Astor Piazzolla – Oblivion
Richard Galliano – New York Tango
John Legend – All of me
Astor Piazzolla – Libertango

Rafał Grząka – akordeonista, doktor sztuki, adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat prawie czterdziestu międzynarodowych konkursów akordeonowych. Muzyk występuje jako solista i kameralista zdobywając uznanie publiczności na całym świecie. Na swym koncie ma nagrania dla takich wytwórni jak DUX, Karrot Kommando, Universal Music, czy Requiem Records.

 

Przemysław Skałuba – klarnecista i saksofonista, jeden z najwszechstronniejszych instrumentalistów swego pokolenia, z powodzeniem godzi pracę pedagogiczną i koncertową wykonując muzykę rozpiętą między klasyką po szeroko pojęte world music. Występował w takich projektach artystycznych jak Filharmonia Dowcipu, Śpiewające Fortepiany, od wielu lat jest kierownikiem muzycznym Marcina Dańca.

 

Konrad Kubicki – urodzony w 1980 roku w Warszawie. Kontrabasista oraz gitarzysta basowy. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertuje w kraju i za granicą. Jako muzyk sesyjny nagrał kilkadziesiąt albumów płytowych oraz ponad 300 godzin programów telewizyjnych. W 2013 roku razem z Filharmonią Narodową otrzymał nagrodę Grammy za nagranie dzieł Krzysztofa Pendereckiego,wydanych przez Naxos Germany w 2012 roku. Więcej na: www.konradkubicki.pl