Opis

8, 15 i 29 czerwca orz 31 sierpnia 2018

Aventura czyli wiosenno-letnia przygoda. Pełna subtelnych i melancholijnych emocji, ale i temperamentu oraz pasji. Maria Gabryś-Heyke i Tomasz Woźniak zapraszają na wirtualną wędrówkę po najodleglejszych galaktykach i zakamarkach wszechświata. Wędrówce towarzyszyć będą magiczne kompozycje, m.in.: „Bachianas Brasileiras” H. Villa-Lobosa, „Manha de Carnaval” L. Bonfa, „Libertango” A. Piazzolli, „Carnival of Venice” Del Staigersa czy „Summertime” G. Gershwina.
 

Tomasz Woźniak – trębacz, absolwent AMFC w Warszawie, doktor sztuki muzycznej, stypendysta Ministra Kultury (Conservatoire Supérieur w Paryżu – klasa Guy Touvron). Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in. Grand Prix na I Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu, I nagroda w konkursie o stypendium Fundacji YAMAHA w Poznaniu, Nagroda Kameralna w VII międzynarodowym konkursie Klassik-Festival Ruhr oraz dwukrotny półfinalista konkursu im. M. André w Paryżu. Koncertuje jako solista i kameralista, współpracując z wybitnymi artystami i dyrygentami. W repertuarze posiada utwory od baroku po muzykę najnowszą. Pracuje w Polskiej Orkiestrze Radiowej.
tomwozniaktrumpet.com

Maria Ludwika Gabryś-Heyke – pianistka o szerokich zainteresowaniach muzycznych. Gra na fortepianie współczesnym, mozartowskim Hammerklavier oraz romantycznym pianoforte. Absolwentka i doktor habilitowana Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Mistrzowskie szlify zdobywała w Szwajcarii u prof. Ivana Klansky‘ego w Luzernie i u prof. Jespera Christensena w Schola Cantorum Basiliensis. Wielokrotna stypendystką Ministra Kultury, Towarzystwa im. F. Chopina i prestiżowej Fundacji Crescendum est Polonia. Koncertowała w krajach europejskich, Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej i Japonii. Jej liczne doświadczenia muzyczne pozwalają na swobodne poruszanie się w repertuarze od XVIII w. do prawykonań muzyki współczesnej. Najważniejsze nagrody: I nagroda w konkursie L. v. Beethovena w Hradec (Czechy), I nagroda w konkursie Edwin Fischer Wettbewerb w Luzern (Szwajcaria), I nagroda w konkursie instrumentów historycznych Chopin Golden Ring w Słowenii.
www.mariagabrys.eu