Opis

7 i 21 maja oraz 1 czerwca (czwartek) 2017

Czym jest czas w muzyce? Co może mieć wspólnego muzyka z kosmosem? Czy istnieją granice prędkości we wszechświecie? A w muzyce? Na te i inne frapujące pytania postaramy się odpowiedzieć podczas tego koncertu, kiedy to „zetrą się” ze sobą dwa światy, pozornie odległe - Muzyka i Nauka – by odnaleźć wspólną drogę do odpowiedzi na pytanie, czym jest Czas. Od strony nauki wtajemniczać nas będzie Astronom, zaś po muzycznym świecie oprowadzą nas dwie tajemnicze postacie.

Koncert ma formę zabawy z publicznością oraz ćwiczeń interaktywnych. Serdecznie zapraszamy!

Martyna Sojka – muzyk, pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności Rytmika. Muzyka jest największą pasją jej życia. Pochodzi z rodziny o głębokich korzeniach muzycznych, a w swoim zawodowym życiu uwielbia wyzwania. Od wielu lat prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci, co sprawia jej ogromną radość. Od 2015 roku jest również nauczycielem dzieci niewidomych w Szkole Muzycznej I stopnia w Laskach. Jako współpracownik Polskiego Radia tworzy audycje muzyczną „Rytmika” w Polskim Radiu Dzieciom. W latach 2006-2009 grała na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego, będąc słuchaczką studia aktorskiego GTM Junior. W liceum stworzyła kilka autorskich projektów jazzowych „Martyna Sojka Quartet”. Laureatka programu „Szansa na sukces” w odcinku z Ewą Farną, finalistka XVII Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” oraz VII Festiwalu pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie” w Bydgoszczy.

Maja Lenar – pianistka, improwizatorka, pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie specjalności Rytmika. Miłośniczka muzyki - szczególnie zainteresowana rozwojem muzycznym dzieci i młodzieży. Realizuje swoją pasję nauczania prowadząc zajęcia z kształcenia słuchu i rytmiki w Szkole Muzycznej I stopnia "Presto". Współzałożycielka i pianistka zespołu „Banda de Chicas” oraz „Chili Band”, a także występująca gościnnie z takimi artystami jak: Ania Karwan, Ela Stasiuk czy Martyna Sojka. Można ją również usłyszeć w spektaklach improwizowanych „Klubu Komediowego”, gdzie występuje jako improwizatorka i akompaniatorka („Wieczór muzycznych krótkich gier”, „Fabularny przewodnik po mieliźnie trzeciego aktu”).