Opis

30 sierpnia 2019

Improwizowana, spontaniczna opowieść, która prowadzi słuchacza przez różnorodne stylistycznie momenty, będące próbą stworzenia własnego świata. Świata, w którym kolor jest dominującym elementem formotwórczym wspólnego języka muzycznego. Wędrując przez wewnętrzne krajobrazy dźwiękowe takich instrumentów jak syntezator Buchla Music Easel, syntezator modularny, fortepian czy DSI Prophet 6, artyści podejmują wyzwanie sporządzenia mapy tych pozornie różnych muzycznych krain i scalenia ich w jedną, organiczną całość.
 

Andrzej Karałow – kompozytor, pianista, improwizator, pedagog. Doktor sztuk muzycznych. Od roku 2016 wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki. Jest absolwentem tej uczelni w klasach kompozycji prof. Stanisława Moryto oraz fortepianu prof. Bronisławy Kawalla. Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych (m.in. w Paryżu, Atenach, Warszawie) oraz kompozytorskich (m. in. w Katowicach, Warszawie, Poznaniu, Miskolcu). Objęty mentorskim programem LPO Young Composers Programme, w ramach którego prawykonana została jego kompozycja napisana dla London Philharmonic Orchestra w Southbank Centre. Jest otwarty na eksperymenty w zakresie muzyki elektronicznej i alternatywnej, co wpływa na kształtowanie jego stylu. Łączy inspiracje pochodzące z różnorodnych dyscyplin artystycznych we własny, unikalny język muzyczny. W 2019 roku ukazała się jego płyta „After All” z recitalem kameralnym w duecie z saksofonistą Pablo Sanchez-Escariche Gasch. W 2018 roku wydał album „Wir” w duecie z Jerzym Przeździeckim.

Jerzy Przeździecki – producent elektroniki. Muzyka nie ma dla niego granic. Występował na Warszawskiej Jesieni i na największych festiwalach muzyki elektronicznej. Balansując na styku gatunków, od lat szlifuje swój oryginalny, muzyczny język. Trzyma się z dala od utartych formuł i zaskakuje swoim brzmieniem. Najważniejsza jest dla niego improwizacja, z której wyłania się esencja muzycznej struktury. Eksperymentuje i nie stroni od pracy z innymi artystami. Grał wspólnie z Krzysztofem Knittlem, Jerzym Mazzollem czy Andrzejem Karałowem, z którym ostatnio nagrał album „Wir”. Jeden z jego utworów został wykorzystany przez zespół Depeche Mode. Jest drugim polskim artystą, który wydał płytę w legendarnej wytwórni Cocoon Records prowadzonej przez Svena Vatha.