Opis

9, 14 i 16 lutego 2018

LOVE IS IN THE AIR to zaskakujący i wizjonerski koncert na harfę i… piłę sopranową. Pełen subtelnego humoru, pulsujący emocjami, zachwycający delikatnością i romantyzmem. Kosmiczne dźwięki piły i wibrujące dźwięki harfy  oto oryginalna propozycja na walentynkowy wieczór. Usłyszymy kompozycje filmowe, jazzowe, klasyczne, etno a także brawurowe improwizacje. Nie zabraknie szlagierów, takich jak Unforgettable, Dream a little Dream, Śniadanie u Tiffany'ego, Parasolki z Cherbourga, Noce i dnie, Polskie drogi, Ogniem i mieczem. 

W programie:

Sosnowska/Komorowska aranżacje nt. BEAUTY AND THE BEAST
N. GUSTAVSON – GREAT DAY
A. DWORAK – LARGO  z symfonii „Z Nowego Świata”
Sosnowska/Komorowska aranżacje nt. – STRANGERS IN THE NIGHT              
Komorowska improwizacje nt. PORTRET DAMY (Wieczna miłość, Pocałunek)
H. MANCINI – MOON RIVER
G. CACCINI – AVE MARIA
Sosnowska/Komorowska aranżacje nt. DUMKI NA DWA SERCA                             
P. BĘBENEK – O SALUTARIS HOSTIA
A. Chanke – Le grand suita nt z filmu PARSOLKI Z CHAMBOURGA
F. LAI – BILITIS
 

JOLANTA
Swoją niespotykaną muzykalnością artystka buduje nastrój i tworzy efekty muzyczne dotąd absolutnie nieznane. Pobudza zmysły i wyobraźnię. Jest prawdopodobnie jedyną kobietą w Polsce i jedną z nielicznych na świecie, która daje koncerty na pile. Ta fascynująca przygoda muzyczna przyniosła jej angaże w wieku krajach europejskich, Stanach Zjednoczonych oraz Peru.

MAŁGORZATA A. KOMOROWSKA
Harfistka, wszechstronny muzyk prowadzący wielokierunkowe działania artystyczne, pedagog, muzykoterapeuta, oligofrenopedagog. Koncertuje solowo oraz z wybitnymi artystami i zespołami w kraju i zagranicą. Ma w swoim repertuarze całą gamę gatunków i stylów - gra muzykę celtycką, irlandzką, latynoamerykańskiej, klasyczną, filmową, jazzową i rozrywkową.Można ją usłyszeć na płytach M.Urbaniaka - „Live in Holy City”, Grzecha Piotrowskiego, Mate.O /wł.aranż/- „Zapominam siebie”, „Accustic Room 47”, J. Mencla - „Transitus” , Ann Hawkins - „Journey On”, Piasecznego/Krajewskiego - „Zimowe piosenki”. Angażuje się w działania interdyscyplinarne - koncerty połączone z wernisażami, wykładami, a także muzykoterapię.