Opis

28 kwietnia 2017

Gwiazdy i krążące wokół nich planety formują się z pyłu kosmicznego złożonego z materii pozostałej po wybuchach gwiazd wcześniej żyjących. Atomy, które budują nasz Układ Słoneczny, planety i wszystko co się na nich znajduje – także i nasze ciała – tworzyły kiedyś jakąś gwiazdę. Można więc śmiało powiedzieć, że wszyscy składamy się z gwiezdnego pyłu. Świadomi tego faktu zapraszamy do udziału w koncercie „Somos estrellas – jesteśmy gwiazdami” w wykonaniu pianisty Claudio Recabarren Madrida – gwiezdnego muzyka, którego specjalnością są występy pod kopułami planetariów całego świata.

Program:

Fith Dimension
Far From Orion
Pucara
Mystery Ly Emerges
Tranvia Del Espacio
Hamontun
Arcturus

http://www.niebokopernika.pl/fileadmin/user_upload/REPERTUAR/koncerty/wykonawcy/250_Claudio_Recabarren.jpgClaudio Recabarren Madrid – Pianista. Organista. Kompozytor. Jego kariera muzyczna trwa już kilka dziesięcioleci. W dzieciństwie jego edukacją muzyczną zajmował się ojciec, Moises, genialny pianista odnoszący sukcesy w latach 50. XX w. Następnie Claudio uczył się sam, a także prywatnie u Rene Reyesa, nauczyciela z Narodowego Konserwatorium Muzycznego na Uniwersytecie w Chile. Swoją muzyką Madrid łączy kontynenty, przekracza bariery językowe i dociera ludzi na całym świecie.
Pełen oddania dla muzyki i swoich fanów, Madrid podróżuje po Azji, Ameryce Północnej i Łacińskiej, a także Europie, dając występy na jeziorach, wzgórzach, szczytach gór, pustyniach, w dolmenach, muzeach i obserwatoriach astronmicznych... grając na pianinie pod gwiazdami.