Opis

7 kwietnia, 12 maja, 1 i 2 czerwca (sobota i niedziela) 2019

W lipcu będziemy świętować 50-lecie lądowania na Księżycu! Podczas muzyczno-astronomicznego spotkania w planetarium już dziś poznamy tajniki tej pierwszej i jedynej dotąd załogowej wyprawy. Zobaczymy jak przygotowywali się astronauci, kto pierwszy postawił nogę na Srebrnym Globie i co tam zobaczył. Odwiedzimy także księżyce innych planet. Towarzyszyć nam będzie muzyka m.in. J.S. Bacha, W.A. Mozarta, Fr. Chopina, G. Verdiego i E. Morricone.

Repertuar:
Jan Sebastian Bach: Preludium C-dur z I-tomu „Das Wohltemperierte Klavier”
Wolfgang Amadeusz Mozart: Bułeczka z masełkiem
Ennio Morricone: Misja
Piotr Czajkowski: Taniec cukrowej wróżki
Giuseppe Verdi: Marsz triumfalny z opery ”Aida”
Edward Grieg: Puk
Aldona Nawrocka: Io
Fryderyk Chopin: Walc cis-moll o.64 nr 2
George David&Bob Thiele: What a wonderful world
 

Monika Quinn
Pianistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn oraz prof. Kazimierza Gierżoda (dyplom z wyróżnieniem), a także w klasie kameralistyki fortepianowej prof. Mai Nosowskiej. We wrześniu 2018 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w macierzystej uczelni, gdzie pracuje jako adiunkt w Katedrze Fortepianu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i programu Socrates Erasmus, w ramach którego przez rok kształciła się w Universitaet für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, w klasie prof. Anny Pfeifer. Laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertowała w Polsce, Chinach, Austrii, Hiszpanii, Estonii, Bułgarii i we Włoszech.
 

Tomasz Woźniak
Trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, doktor sztuki muzycznej. Jako stypendysta Ministra Kultury doskonalił swe umiejętności na studiach podyplomowych w Conservatoire Supérieur w Paryżu. Laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów instrumentów dętych blaszanych. Koncertuje jako solista i kameralista, wykonując repertuar od baroku do muzyki XXI wieku. Zawodowo związany jest z Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie.