Opis

21 stycznia, 25 lutego, 25 marca 2018

Loty w przestrzeń kosmiczną to niebezpieczne i trudne zajęcie. Przez kilkadziesiąt lat podboju kosmosu ludzie nie polecieli dalej niż na Księżyc. Tam gdzie człowieka wysłać się nie da można jednak wystrzelić robota. Podczas koncertu poznamy historie najciekawszych misji sond kosmicznych badających planety i księżyce Układu Słonecznego. W kosmicznych podróżach towarzyszyć nam będzie muzyka wykonywana na instrumentach żywych (flet, fortepian) połączona z muzyką elektroniczną i śpiewem – sami przekonacie się co z tego wyniknie.

Program:

Jan Sebastian Bach – Badinerie
Siergiej Rachmaninow – Wokaliza
Stanisław Nawrocki – Karuzel
Severio Mercadante – Koncert fletowy cz. 3
Stanisław Moniuszko – Prząśniczka

 

AGNIESZKA TYRAWSKA-KOPEĆ – doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura (Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku). Brała udział w licznych kursach mistrzowskich fletowych (m.in. u Miriam Nastasi, Hansa Martina Zilla, Janosa Balinta, Elżbiety Dastych-Szwarc, Urszuli Janik, Cezarego Traczewskiego) i wokalnych (m.in. u Olgi Pasiecznik, Andrzeja Leonarda Mroza). Laureatka wielu konkursów, m.in. ogólnopolskiego finału konkursu na najlepszego studenta RP Primus Inter Pares, stypendystka ministra kultury. Wieloletnia solistka, flecistka, dyrygent, chórmistrzyni i chórzystka (m.in. w Filharmonii Lwowskiej, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze). Obecnie związana z Filharmonią Lubelską oraz Szkołą Muzyczną im. W. Lutosławskiego w Lublinie.

ANDRZEJ KOPEĆ – kompozytor, klarnecista, artysta multimedialny. Zajmuje się tworzeniem interaktywnych projektów wykorzystujących algorytmicznie generowane struktury symboliczne, dźwiękowe i wizualne. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie, obecnie sekretarz Katedry Kompozycji oraz wykładowca przedmiotów związane z muzyką komputerową na UMFC.