Opis

23 lipca, 20 sierpnia i 24 września 2017

Nocne opowieści to muzyczna podróż przez zakamarki nocy i kosmosu. Zagramy i zaśpiewamy m.in. o Księżycu, kłótni dnia z nocą, gwiazdach, o tym, co śni się astronaucie, i gdzie schowało się Słońce. Pomiędzy dedykowanymi najmłodszym piosenkami na fortepian, gitarę i saksofon, przygotowanymi specjalnie na okoliczność cyklu koncertów w planetarium, zaprezentujemy też utwory instrumentalne, które przeniosą słuchaczy w odległy i pełen tajemnic świat ponad nami.

W programie:

1. Tańce połowieckie - A.Borodin (instr.)
2. Helios - M. Holka (instr.)
3. Nad nami (sł. i muz. M. Holka)
4. Kołysanka misia Umki ( sł. M. Holka, muz. E. Kyrylov)
5. Nocny spór (sł. i muz. M. Holka)
6. A gdyby tak.... ( sł. i muz. M. Holka)
7. Niedźwiedzie ( sł. i muz. A. Baszun)
8. Mleczna droga (sł. i muz. A Baszun)
9. Narodziny gwiazdy (sł. i muz. A. Baszun)
10. Ballada zimowa ( sł. i muz. A. Baszun)
11. Rez: Dokąd poszło słońce? (sł. i muz. M. Holka)

Aleksander Baszun – urodzony w 1984 r. absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Zajmuje się muzyką, grafiką oraz poezją. Ukończył szkołę muzyczną II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie. Autor piosenek, muzyki do spektakli teatralnych, producent muzyczny, saksofonista i wokalista. Gra również na gitarze, fortepianie, klarnecie, mandolinie i lutni marokańskiej. Porusza się w różnych stylach muzycznych, jako rysownik specjalizuje się w ołówku. Współtwórca zespołu Retrospektakl.

Maria Holka – kompozytorka, aranżerka, wokalistka, autorka tekstów, muzykolog, pedagog. Absolwentka Wydziału Muzykologii Teoretycznej i Stosowanej UKSW. Tworzy i wykonuje muzykę filmową (M.IN. „Solidarność według kobiet”, „Siła”, „To, czego chcę” , teatralną (m.in. „Das Abenteuer der kleinen Dickmadame” dla Theater fur Niedersachsen – Hildesheim, „Prot i Filip” dla Teatru Kamienica), rozrywkową i ilustracyjną. Komponuje także utwory dla dzieci, współtworzy zespół Retrospektakl oraz występuje solowo. Poza pracą związaną z filmem i teatrem współpracuje m.in. z wyd. Agora (oprawa muzyczna Gali im. R. Kapuścińskiego za Reportaż Literacki), wydawnictwem Magnetic Records (kompozycja i aranżacja piosenek, pisanie tekstów), Warszawską Szkołą Filmową (wykładowca: wokal), Eleven Sports Network ( realizator dźwięku), Fundacją Kalinowe Serce (wokalistka, pianistka), Szkołą Tańca Saute ( prowadzenie zajęć wokalnych).
W najbliższym czasie będzie miała miejsce premiera pierwszego w dorobku kompozytorki, pełnometrażowego filmu fabularnego „Pierwszy dzień lata” w reżyserii Krzysztofa Liwińskiego.