Opis

6 stycznia, 17 lutego i 10 marca 2019

Jak znaleźć gwiazdę polarną? Gdzie świeci Wielki Pies i dokąd czmycha po niebie Zając? Kiedy wybuchnie Betelgeza? W trakcie koncertu poznamy najjaśniejsze gwiazdy nocnego nieba i gwiazdozbiory, które tworzą.

Program:
Krzysztof Herdzin – Bajkowe Opowieści
     Opowieść nr. 1,2,5,7,8
Darius Milhaud – Scaramouche (w aranżacji na saksofon altowy i piano)
     1. Vif
     2. Modéré
     3. Brazileira
Aldona Nawrocka – Kołysanka

Duet Classicpair to saksofon i fortepian. Agata Hańko jest pianistką. Jej życiową drogę determinuje pasja i miłość do muzyki. Jakub Jarosz gra na saksofonie klasycznym. Oboje najlepiej odnajdują się w kameralistyce.
Współpracę rozpoczęli w 2012 r. podczas studiów w Królewskim Konserwatorium w Brukseli. Wielokrotnie występowali w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Koncerty w Teksasie (Corpus Christi, Houston) oraz Illinois (Chicago) otworzyły im drogę do prestiżowego wydarzenia: debiutu w słynnej sali Carnegie Hall w Nowym Yorku. Kolejnym etapem tej niezwykłej podróży jest ich debiutancka płyta „Sparks” z utworami Belgijskich i Francuskich kompozytorów.
Inspiruja ich własne doświadczenia oraz współpraca z wieloma artystami. Są otwarci są na różnorodne style i gatunki muzyczne. W swoim repertuarze mają muzykę klasyczną, oryginalnie napisaną na saksofon i fortepian, a także wiele transkrypcji oraz współczesnego brzmienia.