Opis

22 października, 19 listopada, 17 grudnia 2017

Czy w kosmosie można usłyszeć muzykę? W czasie najbliższych koncertów poznamy dźwięki kojarzące się z kosmosem i takie, które mogłyby nam towarzyszyć podczas międzygalaktycznej wyprawy. W przestrzeń pozaziemską zabiorą nas brzmienia puzonu i fortepianu.

W repertuarze:
- E. Grieg - W grocie króla gór  
- A. Vivaldi - Jesień / Zima     
- S. Olchanowski  - Miłość w żabim stawie  
- D. Uber - Romance  
- C. Saint-Saëns - Łabędź, Słoń  
- A. Borodin – Kniaź Igor
- H. Mancini – temat z filmu Różowa Pantera  
- J. Williams – temat z filmu Gwiezdne Wojny

Mirosław Feldgebel – fortepian
Absolwent Wydziału Instrumentalnego w klasie fortepianu oraz Wydziału Teorii, Kompozycji i Dyrygentury Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych. Od wielu lat wykonuje muzykę dawną na instrumentach historycznych: klawesynie, harfach średniowiecznych, renesansowych i barokowych oraz na wczesnych fortepianach klasycznych i romantycznych. W latach 2006-2013 współpracował z Warszawską Operą Kameralną w charakterze klawesynisty i harfisty, realizując m.in. partie basso continuo w operach barokowych oraz prowadząc autorskie projekty muzyczne. W  jubileuszowym roku chopinowskim 2010 artysta wraz z kwintetem smyczkowym wykonywał koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina w ich historycznym brzmieniu na instrumentach romantycznych. Miniony sezon artystyczny zaowocował serią koncertów z muzyką W. A. Mozarta. W pięknych wnętrzach zamku królewskiego w Warszawie, pod batutą Marca Vitalego, zagrała orkiestra Musicae Antiquae Collegium Varsoviense. 

Piotr Wawreniuk – puzon basowy (zagra 22 października)
Absolwent Akademii Muzycznej im.F .Chopina w Warszawie. Solista i pierwszy puzonista w orkiestrze Opery Narodowej. Jest także założycielem i kierownikiem zespołu puzonowego TROMBASTIC, zdobywcy Fryderyka w 2010 r. Artysta współpracuje wieloma muzykami i bierze udział w nietypowych projektach, np. Music for Peace z Hiroshima Symphony w Japonii, czy też Tasiąc Zurawi-koncert wspierający ofiary Tsunami w Japonii. Zajmuje się aranżacją i improwizacją jazzową. Jest zaangażowany w propagowanie różnych kierunków muzyki wśród młodzieży.

Rafał Piłasiewicz – puzon basowy (zagra 19 listopada, 17 grudnia)
Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie puzonu prof. R. Siwka. Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem takich pedagogów jak Christian Lindberg, Vern Kagarice, Stephen Anderson, Ardash Marderosian i Krzysztof Wojtyniak. Jest pierwszym puzonistą basowym Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Na stałe współpracuje z Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Filharmonią Narodową, Warszawską Operą Kameralną. Specjalizuje się w grze na puzonie kontrabasowym. Wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą m.in. w USA, Japonii, Korei Południowej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Omanie, a także w całej Europie. Jako kameralista koncertuje z zespołami Hibiki Trombones oraz puzonowym zespołem muzyki dawnej Trombastic. Prowadzi klasę puzonów w Średniej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Na swoim koncie ma liczne nagrania muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej.