Opis

22 lipca, 26 sierpnia, 23 września 2018

Wraz ze skrzypaczką  Dagną  Sadkowską i klarnecistą Michałem Górczyńskim wyruszymy w podróż Drogą Mleczną. Przy dźwiękach muzyki klasycznej poznamy zakątki Układu Słonecznego. A potem wybierzemy się jeszcze dalej w kosmos!

Dagna Sadkowska – skrzypaczka, pedagog muzyczny. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie. Współtwórczyni i członek zespołu Kwartludium. Solistka i kameralistka.  Ma w swoim dorobku wykonania i prawykonania dzieł współczesnych kompozytorów polskich i zagranicznych. Od kilku lat działa także aktywnie na scenie muzyki improwizowanej. W ramach projektu „plain music” występowała z takimi wykonawcami jak John Edwards, Le Quaninh, John Tilbury, Axel Dorner, Thomas Lahn, DJ Lenar i inni. Od 15 lat działa aktywnie jako pedagog muzyczny i prowadzi warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Stworzyła autorski program zajęć muzykoterapeutycznych.

Michał Górczyński – klarnecista, kompozytor, pedagog muzyczny. Absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Zajmuje się komponowaniem muzyki na różne składy instrumentalne i na potrzeby teatru. Współtworzy zespół Kwartludium. Pracuje nad poszerzaniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego, inspirując się beat boxem i współpracując z jednym z najlepszych polskich beat boxerów „Tik Takiem” Patrykiem Matelą. Realizuje projekt „muzyka do języków”, tworząc autorską muzykę do języka jidysz oraz poezji japońskiej, perskiej i indonezyjskiej wraz z Warszawską Grupą Gamelanową i Sahnilem Arifem Farobiansah.