Archiwum koncertów dla dzieci

22 października, 19 listopada, 17 grudnia 2017 – Dźwięki kosmosu

Czy w kosmosie można usłyszeć muzykę? W czasie najbliższych koncertów poznamy dźwięki kojarzące się z kosmosem i takie, które mogłyby nam towarzyszyć podczas międzygalaktycznej wyprawy. W przestrzeń pozaziemską zabiorą nas brzmienia puzonu i fortepianu.

W repertuarze:
- E. Grieg - W grocie króla gór  
- A. Vivaldi - Jesień / Zima     
- S. Olchanowski  - Miłość w żabim stawie  
- D. Uber - Romance  
- C. Saint-Saëns - Łabędź, Słoń  
- A. Borodin – Kniaź Igor
- H. Mancini – temat z filmu Różowa Pantera  
- J. Williams – temat z filmu Gwiezdne Wojny

Mirosław Feldgebel – fortepian
Absolwent Wydziału Instrumentalnego w klasie fortepianu oraz Wydziału Teorii, Kompozycji i Dyrygentury Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych. Od wielu lat wykonuje muzykę dawną na instrumentach historycznych: klawesynie, harfach średniowiecznych, renesansowych i barokowych oraz na wczesnych fortepianach klasycznych i romantycznych. W latach 2006-2013 współpracował z Warszawską Operą Kameralną w charakterze klawesynisty i harfisty, realizując m.in. partie basso continuo w operach barokowych oraz prowadząc autorskie projekty muzyczne. W  jubileuszowym roku chopinowskim 2010 artysta wraz z kwintetem smyczkowym wykonywał koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina w ich historycznym brzmieniu na instrumentach romantycznych. Miniony sezon artystyczny zaowocował serią koncertów z muzyką W. A. Mozarta. W pięknych wnętrzach zamku królewskiego w Warszawie, pod batutą Marca Vitalego, zagrała orkiestra Musicae Antiquae Collegium Varsoviense. 

Piotr Wawreniuk – puzon basowy
Absolwent Akademii Muzycznej im.F .Chopina w Warszawie. Solista i pierwszy puzonista w orkiestrze Opery Narodowej. Jest także założycielem i kierownikiem zespołu puzonowego TROMBASTIC, zdobywcy Fryderyka w 2010 r. Artysta współpracuje wieloma muzykami i bierze udział w nietypowych projektach, np. Music for Peace z Hiroshima Symphony w Japonii, czy też Tasiąc Zurawi-koncert wspierający ofiary Tsunami w Japonii. Zajmuje się aranżacją i improwizacją jazzową. Jest zaangażowany w propagowanie różnych kierunków muzyki wśród młodzieży.

Rafał Piłasiewicz – puzon basowy (zagra 19 listopada)
Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie puzonu prof. R. Siwka. Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem takich pedagogów jak Christian Lindberg, Vern Kagarice, Stephen Anderson, Ardash Marderosian i Krzysztof Wojtyniak. Jest pierwszym puzonistą basowym Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Na stałe współpracuje z Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Filharmonią Narodową, Warszawską Operą Kameralną. Specjalizuje się w grze na puzonie kontrabasowym. Wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą m.in. w USA, Japonii, Korei Południowej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Omanie, a także w całej Europie. Jako kameralista koncertuje z zespołami Hibiki Trombones oraz puzonowym zespołem muzyki dawnej Trombastic. Prowadzi klasę puzonów w Średniej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Na swoim koncie ma liczne nagrania muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej.


23 lipca, 20 sierpnia i 24 września 2017 – Nocne opowieści

Nocne opowieści to muzyczna podróż przez zakamarki nocy i kosmosu. Zagramy i zaśpiewamy m.in. o Księżycu, kłótni dnia z nocą, gwiazdach, o tym, co śni się astronaucie, i gdzie schowało się Słońce. Pomiędzy dedykowanymi najmłodszym piosenkami na fortepian, gitarę i saksofon, przygotowanymi specjalnie na okoliczność cyklu koncertów w planetarium, zaprezentujemy też utwory instrumentalne, które przeniosą słuchaczy w odległy i pełen tajemnic świat ponad nami.

W programie:

1. Tańce połowieckie - A.Borodin (instr.)
2. Helios - M. Holka (instr.)
3. Nad nami (sł. i muz. M. Holka)
4. Kołysanka misia Umki ( sł. M. Holka, muz. E. Kyrylov)
5. Nocny spór (sł. i muz. M. Holka)
6. A gdyby tak.... ( sł. i muz. M. Holka)
7. Niedźwiedzie ( sł. i muz. A. Baszun)
8. Mleczna droga (sł. i muz. A Baszun)
9. Narodziny gwiazdy (sł. i muz. A. Baszun)
10. Ballada zimowa ( sł. i muz. A. Baszun)
11. Rez: Dokąd poszło słońce? (sł. i muz. M. Holka)

Aleksander Baszun – urodzony w 1984 r. absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Zajmuje się muzyką, grafiką oraz poezją. Ukończył szkołę muzyczną II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie. Autor piosenek, muzyki do spektakli teatralnych, producent muzyczny, saksofonista i wokalista. Gra również na gitarze, fortepianie, klarnecie, mandolinie i lutni marokańskiej. Porusza się w różnych stylach muzycznych, jako rysownik specjalizuje się w ołówku. Współtwórca zespołu Retrospektakl.

Maria Holka – kompozytorka, aranżerka, wokalistka, autorka tekstów, muzykolog, pedagog. Absolwentka Wydziału Muzykologii Teoretycznej i Stosowanej UKSW. Tworzy i wykonuje muzykę filmową (M.IN. „Solidarność według kobiet”, „Siła”, „To, czego chcę” , teatralną (m.in. „Das Abenteuer der kleinen Dickmadame” dla Theater fur Niedersachsen – Hildesheim, „Prot i Filip” dla Teatru Kamienica), rozrywkową i ilustracyjną. Komponuje także utwory dla dzieci, współtworzy zespół Retrospektakl oraz występuje solowo. Poza pracą związaną z filmem i teatrem współpracuje m.in. z wyd. Agora (oprawa muzyczna Gali im. R. Kapuścińskiego za Reportaż Literacki), wydawnictwem Magnetic Records (kompozycja i aranżacja piosenek, pisanie tekstów), Warszawską Szkołą Filmową (wykładowca: wokal), Eleven Sports Network ( realizator dźwięku), Fundacją Kalinowe Serce (wokalistka, pianistka), Szkołą Tańca Saute ( prowadzenie zajęć wokalnych).
W najbliższym czasie będzie miała miejsce premiera pierwszego w dorobku kompozytorki, pełnometrażowego filmu fabularnego „Pierwszy dzień lata” w reżyserii Krzysztofa Liwińskiego.


7 i 21 maja oraz 1 czerwca 2017 – Krótka muzyczna historia czasu

Czym jest czas w muzyce? Co może mieć wspólnego muzyka z kosmosem? Czy istnieją granice prędkości we wszechświecie? A w muzyce? Na te i inne frapujące pytania postaramy się odpowiedzieć podczas tego koncertu, kiedy to „zetrą się” ze sobą dwa światy, pozornie odległe - Muzyka i Nauka – by odnaleźć wspólną drogę do odpowiedzi na pytanie, czym jest Czas. Od strony nauki wtajemniczać nas będzie Astronom, zaś po muzycznym świecie oprowadzą nas dwie tajemnicze postacie.

Koncert ma formę zabawy z publicznością oraz ćwiczeń interaktywnych. Serdecznie zapraszamy!

Martyna Sojka – muzyk, pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności Rytmika. Muzyka jest największą pasją jej życia. Pochodzi z rodziny o głębokich korzeniach muzycznych, a w swoim zawodowym życiu uwielbia wyzwania. Od wielu lat prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci, co sprawia jej ogromną radość. Od 2015 roku jest również nauczycielem dzieci niewidomych w Szkole Muzycznej I stopnia w Laskach. Jako współpracownik Polskiego Radia tworzy audycje muzyczną „Rytmika” w Polskim Radiu Dzieciom. W latach 2006-2009 grała na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego, będąc słuchaczką studia aktorskiego GTM Junior. W liceum stworzyła kilka autorskich projektów jazzowych „Martyna Sojka Quartet”. Laureatka programu „Szansa na sukces” w odcinku z Ewą Farną, finalistka XVII Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” oraz VII Festiwalu pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie” w Bydgoszczy.

Maja Lenar – pianistka, improwizatorka, pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie specjalności Rytmika. Miłośniczka muzyki - szczególnie zainteresowana rozwojem muzycznym dzieci i młodzieży. Realizuje swoją pasję nauczania prowadząc zajęcia z kształcenia słuchu i rytmiki w Szkole Muzycznej I stopnia "Presto". Współzałożycielka i pianistka zespołu „Banda de Chicas” oraz „Chili Band”, a także występująca gościnnie z takimi artystami jak: Ania Karwan, Ela Stasiuk czy Martyna Sojka. Można ją również usłyszeć w spektaklach improwizowanych „Klubu Komediowego”, gdzie występuje jako improwizatorka i akompaniatorka („Wieczór muzycznych krótkich gier”, „Fabularny przewodnik po mieliźnie trzeciego aktu”).


22 stycznia, 26 lutego, 26 marca 2017 – Pan Soczewka na Księżycu

W styczniu, lutym i marcu zapraszamy do wysłuchania koncertu wplecionego w bajkę Jana Brzechwy. Fantazja na temat podróży na Księżyc umuzyczniona będzie przez dwoje muzyków na co dzień współpracujących z Hashtag Ensemble. Usłyszymy recytujący i śpiewający głos Marty Grzywacz, fortepian brzmiący pod palcami Krzysztofa Kozłowskiego oraz paletę kosmicznych dźwięków z elektronicznej minimaszyny.

W programie:
L. van Beethoven – Piano Sonata No. 21 in C Major, Op. 53 „Waldstein”
W. Lutosławski – Etiuda nr 1
F. Chopin – Preludium No. 17 As-dur
Gustav Holst – Mercury (oprac. na fortepian)
Opowieści towarzyszyć będą także piosenki skomponowane specjalnie na tę okazję oraz muzyka improwizowana.

Marta Grzywacz – improwizatorka (głos, fortepian, ruch), absolwentka i wykładowca UMFC w Warszawie, zdobywczyni II nagrody w konkursie dla improwizujących kompozytorów na festiwalu Transatlantyk, członek kolektywu wykonującego muzykę współczesną Hashtag Ensemble. Występuje w projektach improwizowanych w kraju i za granicą. W chwilach ku temu odpowiednich układa wiersze wolne.

Krzysztof Kozłowski – pianista, kompozytor z bogatym wykształceniem muzycznym. Ukończył Reżyserię Dźwięku na Akademii Muzycznej w Warszawie, studia pianistyczne w klasie prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, studia podyplomowe w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego na katowickiej Akademii Muzycznej i Międzyuczelnianą Specjalność Multimedialną. Laureat Estrady Młodych na 47. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz zdobywca: I nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Miłosza Magina. Zajmował się udźwiękowieniem i kompozycją muzyki do filmów krótkometrażowych, spotów reklamowych, a także realizacją dźwięku na planach filmowych. Projektuje i programuje interaktywne instalacje audiowizualne. Koncertuje z dwoma improwizującymi kompozytorami – Bartoszem Kowalskim i Wojciechem Błażejczykiem jako elektroakustyczne trio Sonofrenia, a także z grupą Hashtag Ensemble. W obu zespołach gra muzykę improwizowaną (na fortepianie i syntezatorach) oraz wykonuje premierowe utwory współczesnych kompozytorów. Obydwa zespoły występowały na najważniejszych polskich i zagranicznych festiwalach muzyki współczesnej. Na co dzień pracuje jako pianista akompaniator w Zespole Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz w Państwowej Szkole Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie. Pasjonują go astronomia, programowanie, wszelkie nauki ścisłe, rowery i motoryzacja.


23 października, 20 listopada, 18 grudnia 2016 – Kosmiczne wojaże

W październiku, listopadzie i grudniu zapraszamy Dzieci i Rodziców na kosmiczne wojaże po rozgwieżdżonym niebie. Wsiądziemy na pokład statku kosmicznego i wyruszymy w podróż, podczas której przyjrzymy się zarówno różnym planetom czy gwiazdom naszej Galaktyki oraz innym obiektom kosmicznym. Towarzyszyć nam będą dźwięki wesołej muzyki na klarnet i fortepian w wykonaniu Mariusza Dropka (fortepian) i Przemysława Skałuby (klarnet).

Zagrają: Mariusz Dropek i Przemysław Skałuba

Mariusz Dropek – pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Laureat Ogólnopolskich Konkursów Pianistycznych w Koninie i w Olsztynie oraz Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Miłosza Magina w Paryżu. Kilkakrotnie uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu „Lato z Chopinem” w Busku Zdroju, na którym w 1999 roku otrzymał nagrodę publiczności za interpretację utworów Fryderyka Chopina. Z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina prowadził kursy mistrzowskie dla młodych pianistów w Nairobi (Kenia). Nagrywał muzykę do filmu „Franciski numer”. Wraz z wiolonczelistką Anna Wróblewską wydał płytę „Les Larmes”. Od kilku lat jest członkiem Zespołu jazzowego Jazz Combo Volta z którym występuje regularnie na festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą.

Przemysław Skałuba – klarnecista, saksofonista, pedagog. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie klarnetu. Laureat wielu nagród m.in.: Festiwal Instrumentów Dętych w Mielcu, Festiwal Klarnetowy w Piotrkowie Trybunalskim, Konkurs Klarnetowy we Włoszakowicach, Festiwal Muzyki Rozrywkowej w Giżycku, Konkurs Instrumentów Dętych w Warszawie. Pomysłodawca i organizator Międzyszkolnego Konkursu Instrumentów Dętych w Pruszkowie. Z zespołem The New Warsaw Trio (Rafał Grzaka, Konrad Kubicki) zadebiutował na La Folle Journeé Szalone Dni Muzyki (2013 roku), z którym z powodzeniem koncertuje. Kierownik muzyczny w programie „Marzenia Marcina Dańca” w TVP2 (2014). Nagrywa dla radia i telewizji m.in. „Laskowik&Malicki”. Współtworzy wiele projektów artystycznych. Udziela się jako muzyk sesyjny.


10 lipca, 21 sierpnia i 25 września 2016 – Mars – zardzewiała planeta

Zapraszamy na koncert dla dzieci pod tytułem ,,Mars - zardzewiała planeta''. Już wkrótce wyruszymy w niezwykłą podróż, w której przyjrzymy się uważnie naszej błękitnej planecie – Ziemi oraz tajemniczemu Marsowi. Dlaczego nazywamy go czerwoną planetą, a dlaczego Ziemie błękitną, jak lata się na Marsa, czy na Marsa zamieszkują roboty? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć przy dźwiękach wspaniałej muzyki, granej na akordeonie. W tę podróż pełną kolorów, muzyki i wiedzy zabierze nas aktor Bartosz Miłosz Martyna oraz muzyk Rafał Grząka.

W programie usłyszymy m.in. utwory J.S. Bacha, W.A. Mozarta, G. Holsta, P. Vossena, B. Dowlasza.

Bartosz Martyna – doktor sztuki, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Wcześniej studiował na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Debiutował na scenie w 2009 roku rolą Ludwika XIV u boku Ignacego Gogolewskiego w spektaklu Diabeł w purpurze. Współpracował zawodowo m.in. z: Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Nowym Teatrem w Warszawie, Teatrem Polskiego Radia, Teatrem Polonistyki UW, Centrum Nauki Kopernik. Szczególnym miejscem, z którym często współpracuje jest Warszawski Teatr Tańca. Sprawuje tam wiele funkcji – dramaturga, konsultanta aktorstwa, wykonawcy oraz reżysera. W 2013 roku zadebiutował w filmie Kanadyjskie sukienki, u boku Anny Seniuk. Scenarzysta, reżyser i wykonawca autorskiego solo aktorskiego Performer. Laureat nagród i wyróżnień m.in.: Pierwszej nagrody XVI Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku. Od roku 2009 pracuje przy wielu produkcjach jako aktor dubbingowy i lektor. Jako pedagog pracę zaczynał w Studio Wokalnym im. Jerzego Wasowskiego. Prowadził wiele warsztatów aktorskich w kraju i za granicą. Więcej informacji o artyście znajdą Państwo na stronie: www.bartoszmartyna.pl

Rafał Grząka – akordeonista, bandoneonista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie akordeonu Klaudiusza Barana i Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie Andrzeja Jagodzińskiego. Ukończył Studia Doktoranckie w macierzystej uczelni, obecnie Asystent w klasie akordeonu. Jest laureatem ponad 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Jako członek zespołu KlezmaFour otrzymał prestiżową nagrodę „City Winery of New York” podczas International Jewish Music Festival w Amsterdamie (2010). Występował z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Gliwicką Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku, Suwalską Orkiestrą Kameralną, pod batutą takich dyrygentów, jak Lucas Vis, Maja Metelska, Kazimierz Dąbrowski, Janusz Przybylski, Andrzej Rosół, Krzysztof Urbański, Wojciech Rajski. Koncertował w USA, Kanadzie, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoszech, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Białorusi, Rosji, Litwie, Łotwie, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Bułgarii. Jako wykładowca prowadził zajęcia na Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Miętnem.


10 kwietnia, 22 maja i 1 czerwca 2016 – O obrotach ciał niebieskich

Muzyczno-astronomiczne spotkania w planetarium zaplanowane od kwietnia do czerwca 2016 stanowią cykl pt. „O obrotach ciał niebieskich”. Podczas koncertów spojrzymy w nocne niebo obserwując zmianę położenia gwiazd na nieboskłonie. Lecąc w kosmos dowiemy się, w jaki sposób Ziemia i inne planety poruszają się w Układzie Słonecznym. Zastanowimy się czy Mikołaj Kopernik pisząc swoje dzieło "De revolutionibus orbium coelestium" na pewno miał rację. To wszystko przy dźwiękach muzyki granej na żywo przez duet Miłosza Pękali i Magadaleny Kordylasińskiej-Pękali.

Duet Pękala/Kordylasińska/Pękala działa na polskiej scenie muzycznej od ponad 10 lat, dawniej pod nazwą Hob-beats Percussion Duo. Muzycy realizują swoje muzyczne dążenia czerpiąc z wielu różnych stylów i nurtów muzycznych, od transkrypcji utworów przeszłych epok przez muzykę nową, alternatywną do muzyki noise włącznie. Miłosz – wibrafonista i perkusjonista, improwizator a także adiunkt w klasie perkusji Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Magda – marimbafonistka specjalizująca się w kameralistyce XX i XXI wieku, pedagog. Wspólnie poszukują i odkrywają nowe kompozycje przeznaczone na instrumentarium perkusyjne. Szczególnie bliski jest im nurt minimal music oraz szeroko rozumiana muzyka elektroakustyczna. Współpracują z wieloma artystami i zespołami, m.in. Percussion Clavier de Lyon, Steven Schick, Mitch&Mitch, Felix Kubin. Są również założycielami Hob-beats Percussion Group, w ramach której realizują większe pod względem obsady projekty kameralne. Muzycy są laureatami wielu międzynarodowych konkursów, koncertują w kraju i za granicą, a ich interpretacje z uznaniem przyjmowane są zarówno przez publiczność jak i krytykę muzyczną. Wraz z pianistami Lutosławski Piano Duo tworzą zespół Kwadrofonik, formację która specjalizuje się w wykonawstwie muzyki XX i XXI wieku oraz własnych opracowaniach polskiej muzyki ludowej.


17 stycznia, 21 lutego i 13 marca 2016 – Gwiezdne opowieści

Spotkania zaplanowane od stycznia do marca 2016 stanowią cykl pt. „Gwiezdne Opowieści”. Dowiemy się m.in. tego jak starożytni Grecy postrzegali nocne niebo i jakie mityczne historie na nim zapisali. Od naszego planetaryjnego astronoma usłyszymy  też co nieco o Drodze Mlecznej - Naszej Galaktyce oraz  o rozmieszczeniu w kosmosie tworzących ją gwiazd. To wszystko przy akompaniamencie harfy.

Bartosz Martyna – doktor sztuki, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Wcześniej studiował na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Debiutował na scenie w 2009 roku rolą Ludwika XIV u boku Ignacego Gogolewskiego w spektaklu Diabeł w purpurze. Współpracował zawodowo m.in. z: Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Nowym Teatrem w Warszawie, Teatrem Polskiego Radia, Teatrem Polonistyki UW, Centrum Nauki Kopernik. Szczególnym miejscem, z którym często współpracuje jest Warszawski Teatr Tańca. Sprawuje tam wiele funkcji – dramaturga, konsultanta aktorstwa, wykonawcy oraz reżysera. W 2013 roku zadebiutował w filmie Kanadyjskie sukienki, u boku Anny Seniuk. Scenarzysta, reżyser i wykonawca autorskiego solo aktorskiego Performer. Laureat nagród i wyróżnień m.in.: Pierwszej nagrody XVI Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku. Od roku 2009 pracuje przy wielu produkcjach jako aktor dubbingowy i lektor. Jako pedagog pracę zaczynał w Studio Wokalnym im. Jerzego Wasowskiego. Prowadził wiele warsztatów aktorskich w kraju i za granicą.
Więcej informacji o artyście znajdą Państwo na stronie: www.bartoszmartyna.pl

Temina Cadi Sulumuna – ukończyła studia magisterskie w specjalności gra na harfie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie z oceną celującą i staż artystyczny pod kierunkiem prof. Urszuli Mazurek oraz studia doktoranckie na tejże Uczelni. W 2015 roku otrzymała tytuł doktora sztuki muzycznej. Laureatka konkursów muzycznych w kraju i za granicą. Kilkukrotna stypendystka: Stypendium Ministra Kultury, Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Program Stypendialny Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Bierze czynny udział w konferencjach naukowych polskich i międzynarodowych. Koncertuje w kraju i za granicą.