Tam, gdzie żyły smoki – premiera w planetarium

10 marca w planetarium Niebo Kopernika odbędzie się premiera nowego pokazu na żywo dla najmłodszych widzów (od 5. roku życia).

Po pokazie o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie z dr hab. Tomaszem Sulejem, paleontologiem z Instytutu Paleobiologii PAN, finalistą Fame Labu, gościem Prosto z nieba (przeczytaj wywiad z dr Sulejem), który będzie brał czynny udział w pokazie. Tomasz Sulej jest współodkrywcą polskiego dinozaura z Lisowic, który otrzymał oficjalną nazwę smok wawelski.

Podczas pokazu „Tam, gdzie żyły smoki” cofniemy się do chwili narodzin naszej planety. Powędrujemy w głąb Ziemi, gdzie odnajdziemy skamieniałe szczątki wymarłych zwierząt, w tym fragmenty kości dinozaurów. Dowiemy się, jak powstają skamieniałości, poznamy tajniki pracy paleontologów i jak prawdziwi naukowcy złożymy w całość szkielet dinozaura. Sprawdzimy też, czy na obszarze dzisiejszej Polski żyły te wielkie gady. A może smok wawelski także istniał naprawdę? Pokaz jest prowadzony na żywo i ma charakter interaktywny – publiczność decyduje o jego przebiegu. Trwa 45 min.

Pokaz „Tam, gdzie żyły smoki” powstał w planetarium Niebo Kopernika, a prace nad nim trwały blisko rok.

W planetarium stanie też stacja doświadczalna poświęcona dinozaurom i skamieniałościom.


Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj tekst „Paleontologia i Smok wawelski” >